Linux

Linux je operační systém (OS), který je založen na otevřeném zdrojovém kódu. To znamená, že kód, který tvoří Linux, je k dispozici k prohlížení, úpravám a distribuci pro každého, kdo má zájem. Tento OS je vyvinut a udržován komunitou vývojářů po celém světě.

Linux nabízí uživatelům mnoho výhod, jako je stabilita, spolehlivost, bezpečnost a široká podpora hardwaru a softwaru. Díky svému otevřenému charakteru je také možné přizpůsobit Linuxový systém svým potřebám a požadavkům.

Linux existuje v mnoha různých verzích, které se nazývají distribuce. Tyto distribuce se liší v různých aspektech, jako je použitá grafická nadstavba, balíčkový systém, podpora hardwaru a mnoho dalšího. Mezi nejpopulárnější distribuce Linuxu patří Ubuntu, Debian, Fedora, CentOS a Arch Linux.


Výběr z blogových článků:

internet na chatu

Moderní způsoby, jak si zajistit internet na chatu v roce 2023

V minulých letech se díky covidu rozšířila možnost práce z domova, a to prakticky odkudkoliv. Dnes je běžné pracovat na chatě a užívat si tak příjemné prostředí k práci, pokud máme na chatě dostatečně kvalitní internetové připojení. Existuje několik způsobů, jak si zajistit internet na chatu: