Siri

Siri je hlasový asistent vyvinutý společností Apple pro operační systém iOS, iPadOS, watchOS a macOS. Tento hlasový asistent byl poprvé představen v roce 2011 jako klíčová součást iPhone 4S. Siri funguje jako osobní asistent, který reaguje na hlasové příkazy uživatele a poskytuje různé služby a informace.

Uživatelé mohou Siri využívat k provádění různých úkolů a dotazů bez potřeby fyzického ovládání zařízení. Siri může zahrnovat úkoly jako odesílání textových zpráv, volání osob, nastavování budíků, otevírání aplikací, zjišťování informací o počasí, vyhledávání na internetu, navigaci a mnoho dalšího.

Jedná se o jeden z příkladů hlasových asistentů, které využívají rozpoznávání řeči a umělou inteligenci k porozumění uživatelským požadavkům a poskytování relevantních odpovědí či provedení příkazů. Siri je specifickým produktem společnosti Apple a je součástí ekosystému jejích zařízení.


Výběr z blogových článků:

5G internet kabely

Jaké vymoženosti a jaká rizika přináší 5G internet

Jaký technologický pokrok nám přináší 5G internet? Pátá generace mobilních sítí se celosvětově označuje zkratkou 5G a přináší s sebou desetkrát rychlejší internetové připojení. Jaké další vylepšení přináší a jaká rizika 5G internet představuje?