Bitcoin

Bitcoin je digitální měna, která byla vytvořena v roce 2009 a je založena na technologii nazvané blockchain. Díky Bitcoinu mohou lidé provádět rychlé a bezpečné transakce bez nutnosti účasti třetí strany jako banky nebo platební brány.

Jde o decentralizovanou měnu, což znamená, že není kontrolována žádnou institucí či vládou. Měna Bitcoin je řízena sítí uživatelů, kteří provozují software na svých počítačích a pomáhají měnu udržovat v chodu. Tyto uživatele nazýváme těžaři, protože pomáhají „těžit“ nové Bitcoiny a ověřovat platnost transakcí.

Díky technologii blockchain jsou všechny transakce v síti Bitcoin uloženy v distribuované databázi, kterou lze prohlížet a ověřovat, ale nelze ji změnit nebo zfalšovat. Bitcoin také poskytuje vyšší míru anonymity než tradiční platební metody, protože uživatelé používají anonymní adresy a nejsou povinni poskytovat osobní údaje.


Výběr z blogových článků:

nejvýhodnější rodinný tarif

Pomůžeme Vám vybrat nejvýhodnější rodinný tarif

Při výběru rodinného tarifu je důležité zvážit několik faktorů, jako je počet členů v tarifu, jejich individuální potřeby a spotřeby dat, minut volání a SMS.

Zvažte rozdělení služeb mezi členy rodiny. Mladší generace bude jistě více využívat mobilní data než volání. Větší objem volání přihrajte sobě a větší objem dat věnujte dětem. Pak je už na vás, jaké objemy u tarifů zvolíte.