Energetický štítek

Informuje spotřebitele o energetické účinnosti elektrických spotřebičů. Energetickým štítkem se povinně označuje např. bílé spotřebiče, zdroje světla či auta. Uvádí spotřebu elektřiny, vody, u ledniček nebo mrazáku objem prostoru a hlučnost, u praček množství prádla a ždímání.

Energetický štítek by měl obsluhujícímu přehledně ukázat spotřebu energie zařízení a umožnit srovnání spotřebičů při rozhodování o nákupu.

Od 1. března 2021 zavádí Evropská komise novou stupnici tříd energetické účinnosti sestupně od „A“ po „G“. Na nových štítcích naleznete QR kód, který vás přesměruje do databáze EPREL, kde jsou detailnější informace o spotřebiči.


Výběr z blogových článků:

nejvýhodnější rodinný tarif

Pomůžeme Vám vybrat nejvýhodnější rodinný tarif

Při výběru rodinného tarifu je důležité zvážit několik faktorů, jako je počet členů v tarifu, jejich individuální potřeby a spotřeby dat, minut volání a SMS.

Zvažte rozdělení služeb mezi členy rodiny. Mladší generace bude jistě více využívat mobilní data než volání. Větší objem volání přihrajte sobě a větší objem dat věnujte dětem. Pak je už na vás, jaké objemy u tarifů zvolíte.