Hlasový asistent

Hlasový asistent je program, který reaguje na hlasové příkazy uživatele a provádí různé úkoly nebo poskytuje informace. Hlasový asistent využívá technologie rozpoznávání řeči a umělé inteligence k tomu, aby porozuměl lidským hlasovým instrukcím a následně odpověděl nebo provedl požadovanou akci.

Hlasoví asistenti mohou být integrováni do mobilních zařízení, chytrých reproduktorů, počítačů a dalších elektronických zařízení. Mezi běžné hlasové asistenty patří Siri od Apple, Google Assistant od Google, Alexa od Amazon nebo Cortana od Microsoftu.

Uživatelé mohou hlasové asistenty využívat k různým účelům, například k odesílání zpráv, hledání informací na internetu, nastavování budíků, ovládání chytrých domácích zařízení, provádění hovorů a mnoho dalšího. Hlasoví asistenti představují součást rozvoje rozhraní mezi člověkem a počítačem, umožňující interakci prostřednictvím přirozeného hlasu.

V kontextu „internetu věcí“ (IoT) se tyto asistenty mohou také propojit s chytrými zařízeními v domácnosti či jiných prostředích, která jsou součástí internetu věcí. Uživatelé mohou tedy pomocí hlasových příkazů monitorovat a ovládat různá chytrá zařízení, jako jsou termostaty, osvětlení, bezpečnostní kamery či spotřebiče připojené k síti. Tímto způsobem se hlasoví asistenti stávají klíčovým prvkem pro pohodlné a intuitivní ovládání IoT prostředí prostřednictvím jednoduchých a přirozených hlasových pokynů.


Výběr z blogových článků:

5G internet kabely

Jaké vymoženosti a jaká rizika přináší 5G internet

Jaký technologický pokrok nám přináší 5G internet? Pátá generace mobilních sítí se celosvětově označuje zkratkou 5G a přináší s sebou desetkrát rychlejší internetové připojení. Jaké další vylepšení přináší a jaká rizika 5G internet představuje?