Kreditní karta

Kreditní karta je finanční nástroj, který umožňuje jejím držitelům platit za zboží a služby bezhotovostně. Kreditní karty jsou vydávány bankami a jinými finančními institucemi a slouží k poskytování úvěru držitelům karet, kteří si mohou půjčit určitou částku peněz, kterou mohou použít k nákupu zboží nebo služeb.

Při použití kreditní karty v obchodě se částka za nákup automaticky odečte z úvěru držitele karty. Držitel karty pak musí tuto částku splatit bankovnímu ústavu v následujícím měsíci nebo v několika splátkách s úroky. Pokud držitel karty nezaplatí částku včas, mohou na něj být účtovány poplatky za zpoždění platby a může být mu omezeno používání karty.

Kreditní karty mohou mít různé typy platebních karet, jako jsou Visa, Mastercard, American Express nebo Discover. Tyto karty mohou také nabízet různé výhody, jako jsou body nebo slevy při nákupu zboží nebo služeb, pojištění pro cestování nebo záruky na zboží.

Používání kreditní karty může být pro držitele karty výhodné, protože umožňuje bezhotovostní platby a získávání bonusů a slev, avšak může také být nevýhodné pro osoby, které mají problémy s řízením svých financí nebo s nedostatečnými finančními prostředky na splácení úvěru.

porovnání půjček

Výběr z blogových článků:

internet na chatu

Moderní způsoby, jak si zajistit internet na chatu v roce 2023

V minulých letech se díky covidu rozšířila možnost práce z domova, a to prakticky odkudkoliv. Dnes je běžné pracovat na chatě a užívat si tak příjemné prostředí k práci, pokud máme na chatě dostatečně kvalitní internetové připojení. Existuje několik způsobů, jak si zajistit internet na chatu: