Leasing

Leasing je finanční nástroj, který umožňuje jednotlivcům nebo podnikům financovat nákup movitých nebo nemovitých věcí, jako jsou automobily, stroje, zařízení nebo nemovitosti. V podstatě jde o dlouhodobý nájem, kdy leasingová společnost (leasingodavatel) nakoupí věc, kterou si poté pronajímá leasingovému nájemci (leasingovému příjemci) na určitou dobu.

Leasingový příjemce platí leasingové společnosti pravidelné měsíční splátky po dobu trvání leasingové smlouvy, které zahrnují náklady na nákup věci a úroky. Po skončení leasingové smlouvy má leasingový příjemce obvykle možnost věc odkoupit za předem stanovenou cenu, vrátit ji leasingové společnosti nebo sjednat novou leasingovou smlouvu.

Leasing může být finančně výhodný zejména pro podniky, které si potřebují pořídit dražší výrobní nebo stavební stroje nebo vybavení kanceláře, aniž by musely investovat velké množství vlastních finančních prostředků. Leasing také může být výhodný pro jednotlivce, kteří si chtějí pořídit nové auto nebo jinou dražší věc a nemají dostatek finančních prostředků na její okamžité zaplacení.

porovnání půjček

Výběr z blogových článků:

internet na chatu

Moderní způsoby, jak si zajistit internet na chatu v roce 2023

V minulých letech se díky covidu rozšířila možnost práce z domova, a to prakticky odkudkoliv. Dnes je běžné pracovat na chatě a užívat si tak příjemné prostředí k práci, pokud máme na chatě dostatečně kvalitní internetové připojení. Existuje několik způsobů, jak si zajistit internet na chatu: